Hunting-shop.cz

Hunting-shop BAZAR

Hunting-shop FOTOGALERIE

AFARS - Ready made clothing for hunting

Strelci.com

Gunlex.cz

Awald.sk

Irský teriér

Přihlásit se
Vaše jméno/přezdívka:
Vaše heslo:

> registrace
> zapomenuté heslo

Revolver - nález na půdě

autor: Claudie | vloženo 26. 06. 2018, 19:43:24 | reakce: 20 | počet zobrazení: 389

Dobrý den, mohl by mi, prosím někdo sdělit něco o přiloženém revolveru? Byl nalezen na půdě. Případně jeho sběratelskou hodnotu. Omylem jsem umístila původní diskusi do špatné kategorie. Omlouvám se. Děkuji

Revolver - nález na půdě
Reakce (řazené od nejnovějších):
autor: Jan z Rokycan (neregistrovaný) | vloženo 19. 07. 2018, 13:35:11 reagovat

Už to tady někde jednou zaznělo : „Neschopnost porozumět psanému textu bývá jedním z hlavních příznaků demence“. Shrnutí – pokud tyto debaty nejsi schopen pochopit, nebo jim alespoň elementárně porozumět, tak je prostě nečti a nech si své vejšplechty.

autor: Blekota (neregistrovaný) | vloženo 19. 07. 2018, 06:57:40 reagovat

Opět odborné články , opět stejní žvanilové , opět stejné kecy , opět se mi chce zvracet. Humus.

autor: Vasilek (neregistrovaný) | vloženo 19. 07. 2018, 01:15:12 reagovat

To o čem hovoříte není hybrid ale splácanina, která by se nedala ani složit, ona ještě totiž neexistovala unifikace a ručně bylo nutno při kompletaci dopasovat kusy téže série. Navíc jsem přesvědčen, že při katalogové ceně do 100 Kč, jak tu někdo psal, se nevyplatily ani složitější opravy a tyto zbraně nebyly ani určeny pro velké střílení. Prostě něco jako americké „speciály sobotní noci“. Psal jste původně o množství hybridů, což mě zaujalo. Co se týká trvanlivosti drážek, záleželo samozřejmě jak na materiálu hlavně, použité střele (většinou olovo) a druhu prachu (černý,polodýmný, atd.) Pokud si však vezmete třeba staré, používané, perkusní zbraně, jsou někde drážky překvapivě slušné. Nepochopil jsem zcela zmínku o mauserech pro jižní Ameriku. Vyráběny byly firmou DWM a sem vyváženy ve velkých počtech v požadovaných rážích (většinou 7×57, Argentina 7.65×53,) s označením německého výrobce a příslušného odebírajícího státu v jeho jazyce a s jeho vzorem zbraně, někdy i s jeho státním znakem. Některé tyto země zbraně pouze odebíraly, jiné,např.Argentina-odebrala přes 160 000 pušek, ale karabiny si na základě zakoupené licence vyráběla sama a to až do r.1955. Značeny vždy byly jasným a dodnes dohledatelným způsobem,vyjma části archivu, která vzala za své při náletech. Jenže to už jsme ve 20.století a u zbraní vojenských. Smiřme se prostě s tím, že zbraň Claudie zůstane neurčená.

autor: Bulldog (neregistrovaný) | vloženo 18. 07. 2018, 23:03:27 reagovat

Ježíšku, co zde argumentujete válcem, jakožto hlavní částí zbraně, v tomto případě revolveru? Hybrid může být složený třeba z belgického válce a francouzskou hlavní a rámem nebo naopak… pevné sice mohly být, ale drážky se sjížděly o sto šest, zdrsňovaly, vypalovaly černým prachem a po pár stovkách ran byly nepoužitelné. Většinou taky platí, že v zemi, kde se zbraně vyrobily, se taky tormentovaly. Výjimkou mohou být třeba Rolling Blocky na export, kterých USA vyvezla mnoho tun, ale tormentační značky si už razila každá importní země sama. Nebavím se teď o prodeji licence a patentu, kde pak dovoz neplatí a zbraně si uvedené země vyrábí samy, pak ale chybí americké vyražení patentů. Jako třeba u argentinských, chilských a kolumbijských Mauserů.

autor: Joel (neregistrovaný) | vloženo 18. 07. 2018, 22:04:00 reagovat

Hochu ty asi budeš trochu natvrdlej. Nikdo nepopírá existenci hybridů-i když já nevím co si pod tím představit ale Vsiek píše že o nich neslyšel a žádá tě o pár přílkadů. Ty místo toho meleš o typicky puškařské opravě, která by se u tohodle krumpu nikdy někomu nevyplatila, navíc ty hlavně byly fakt pevnné a než by je někdo vystřílel, tak se celej ten verk rozpadl. Na většině typů těch belgických revolverů toho moc původního nebylo, jednalo se taky často o plagiáty britskejch nebo německejch zbraní. V Belgii totiž byla spousta firmiček které „vylepšovaly“ kde co, včetně amerických zbraní. Máš to pomotané i se značením, značka na válci znamená, že byl zkoušen VÁLEC a ten nemusí být nutně u původní zbraně. S těmi USA ti to taky Vasilek vysvětloval,ale ty si furt meleš svou, já jen dodám že značení fungovalo u velkých výrobců ale už ne u té spousty mrňavejch, naprosto stejné to bylo i v Evropě. Stoprocentně značený byly jen vojenský a služební zbraně. Zdá se že máš trochu problém porozumět česky psanému slovu, proto ohromuješ angličtiou- u nás místo sáhodlouhého pojmu se používá jednoduché – v.č. Pokud je to ale tvá mateřština pak se omlouvám.

autor: Bulldog (neregistrovaný) | vloženo 18. 07. 2018, 21:02:10 reagovat

Proč by nemohly hybridy existovat? Pokud by byla hlaveň šroubovací a ne pevnou součástí rámu, tak se po vystřílení drážek může vyměnit a nemusí to nutně dělat firma, vyražená na hlavni. Spíše se přikláním k verzi plagiátorsví, tedy různým kopiím těch původních belgických bulldogů. Se serial No. u USA zbraní jsem to myslel tak, že amíci značili výrobními čísly většinu svých revolverů např. klasické Smith-Wessony, kdežto evropští výrobci málokdy, tudíž větší bordel se sčíslováním byl v Evropě. Třeba nedávno omílané Velodogy po r. 1890 taky jsou většinou bez čísla. Válec se značkami by napověděl, ale to by nám ho musela Claudie nafotit. Z jedné nedetailní fotky se toho opravdu velmi málo vyčte.

autor: Vasilek (neregistrovaný) | vloženo 17. 07. 2018, 18:05:06 reagovat

Možná vám ušlo, že u převážné většiny těchto zbraní je hlaveň součástí rámu, zejm. u těch belgických. Ale i pokud by šlo o volné hlavně, jako že je uvedená firma nikdy nevyráběla, dost dobře si nedovedu představit důvody takovéto „kooperace“ v tvrdě konkurenčním prostředí. O existenci takovýchto „hybridů“ před cca.130 lety jsem dosud neslyšel, tím však nchci tvrdit že neexistovaly. Můžete uvést pár příkladů ? To je spíš pravděpodobnější zhotovení nápisu přímo v DUO v Opočně, příp. nějakou spolupracující firmičkou. Ve většině případů to však bylo zadáváno přímo výrobní firmě, jak už psal ,myslím, Joel. Rovněž výrobní čísla, rok výroby, příp.další signatura někdy byla,někdy ne. Docházelo často k falšování jak názvů, tak i značení. Byly to skutečně levné a většinou nekvalitní zbraně, které vyráběl kde kdo. Také se značením zbraní v USA jste trochu mimo. Snad nikde není větší binec v značení než tam, což je dáno hlavně tím, že historicky tam zbraně vyráběla každá trochu větší dílna na výrobu rendlíků. Systém značení a číslování byl částečně ujednocen až v r.1986, na základě rozhodnutí soudu v Arkansasu. Celkem to fungovalo v renomovaných firmách, ale i tam dodnes systém číslování může místo č.1, začínat např. č.25472 a faktické první číslo nejsou povinni nikomu sdělovat-pouze na rozhodnutí soudu, zejm. v trestních věcech. Ale to už jsme mimo téma.

autor: Bulldog (neregistrovaný) | vloženo 17. 07. 2018, 11:37:46 reagovat

to kavol: Co nemůžeš přečíst, tak je „BOHEMIA“ čili Čechy. to Vasilek: Ale co když hlaveň byla skutečně vyrobená v Opočně u Duška, ale zbytek, tedy rám, tělo a střenky jsou původní, tedy třeba belgického, francouzského, německého, apod.? Tyto hybridy zde nikdo nezmínil a těch je taky dost. Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedozví. Jelikož Claudie nevložíla fotku jakýchkoliv dalších značení (ale bacha, zbraň může být i neznačená, tyto znraně kolikrát neměly ani serial number, poctivě si na tom zakládali pouze amíci) a zkušební značky většinou bývají vyražené na válci, jsou všechna určování vysoce spekulativní. ELG bez korunky v oválu je jasně belgie, ale jak před r. 1890, tak i po tomto roce. A rok výroby se na bulldogy nerazil. Takže určení stáří je ořech velký i pro soudního znalce v oboru zbraní.

autor: Vasilek (neregistrovaný) | vloženo 17. 07. 2018, 09:14:34 reagovat

Trošku mě nadzvedlo to suveréní určení zbraně. Na zbrani není vidět žádná signatura a proto to může být stejně dobře výrobek německý, španělský, anglický nebo i brazilský, kde se také úspěšně kopírovaly evropské modely už v předminulém století.Pilně se kopírovalo i na Balkáně a v Orientu. Chápu proto velmi opatrné určení zbraně Kavolem a Joelem, protože z minulých diskuzí je vidět,že o tom něco vědí. Z četnosti výroby a výskytu na našem území, je však skutečně nejpravděpodobnější výroba belgická, což ale z jedné nekvalitní fotky nikdo zodpovědně neurčí. Odkaz na dříve prodaný a (skoro) stejně vypadající revolver je celkem k ničemu, protože výrobci kopírovali jeden druhého někdy i do detailů. Stejně nesmyslné je v tomto inzerátu sdělení, že se jedná o historickou zbraň neboť je označena „oválkem bez korunky“. Tato signatura se totiž používala až do r.1892. Mlžení Claudia – Claudie ponechávám raději bez komentáře.

autor: Belgium bulldog .38 (neregistrovaný) | vloženo 12. 07. 2018, 22:57:00 reagovat

Výživná diskuze… Kecal má samzřejmě pravdu. „Claudia“ vloží dotaz jako žena, pak reaguje jako chlap, vloží jen jednu fotku, nenapíše ani kalibr, byl-a na PČR a vše v pořádku a vy jí (nebo mu) to hezky žerete i s navijákem? Přitom je to belgický bulldog asi v ráži .38, jaký se nedávno prodával na bazaru, chytráci…

Foto 1 Foto 2 Foto 3
autor: Jan z Rokycan (neregistrovaný) | vloženo 10. 07. 2018, 23:08:14 reagovat

A je to tady ! Já to předvídal už někdy na jaře, že debata se tady tak zkvalitňuje, že si nakonec budeme poměřovat pindíky a ono fakt jo ! Sice je to náhodný návštěvník z nedaleké „cudziny“, ale ve své reakci na příspěvek Kecala, přidal i dramatické okolnosti jeho vzniku. Zdá se však, že vůbec nepochopil podstatu debaty, kterou následně perfektně rozebral Kavol. Ono je to kolem toho revolveru totiž divné od začátku. Tazatel 26.6. o něm neví vůbec nic, žádá o radu ohledně stáří a hodnoty. Potom o tři dny později má s policií už všechno vyřešeno. Někdy píše jako žena, někdy jako muž-mrkněte se na příspěvky. Myslím, že nás tu někdo tahá za fusekli. Z vlastní zkušenosti vím, že zbraň na počkání neurčí ty dámy za okýnkem na PČR. Já jí tam měl skoro půl roku.

autor: kavol (neregistrovaný) | vloženo 09. 07. 2018, 19:59:27 reagovat

Joel: Děkuji za doplnění – nenutno „oponovat“, nejsme ve sporu, přiznal jsem svoji neznalost a psal jsem „je-li“, z čehož neplyne nic o tom, pokud není. Akorát by bylo lepší, kdybych místo slov „výrobou zbraní“ použil „puškařstvím“, což by pojmulo i přeprodej zbraní vyrobených jinde. Myslímže s pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme říci, že si nenechali přeznačit zbraně vyrobené dávno před povolením živnosti (pak je otázkou, co by se považovalo za rok výroby, tak jako ČZUB prodává staré samopaly jako nové zbraně), tudíž tak i tak nejde o zbraň historickou.

Claudie: Ok. Já jen že neznalost neomlouvá … Jak zákona, tak v tomto případě i charakteristik předmětu. Tedy přišlo mi lepší, pokud se to člověk eventuelně dozví takto, nežli tím „beranem na dveře“. Pokud v tomto ohledu již bylo jasno a vyřešeno, tak jako bych nic nenapsal :-)

kecal: Asi se budete divit, ale ne všude sedí na Odboru pro zbraně atd. lidé s encyklopedickými znalostmi, často ani ne s nějakým zájmem o zbraně nad rámec služebních povinností.

Juraj: Pravda, kolega svoji nedůvěru vyjádřil trošku expresivně, nicméně stále nesrovnatelně slušněji. Netvrdím, že je nutné vždy dodržovat „on po tobě kamenem, ty po něm chlebem“, na druhou stranu místo jednoho kamene vracet celou horu nijak konstruktivní není. Co se týče projevů inteligence v diskusi, člověk moudrý připouští nějakou [proti]argumentaci a postupné tříbení názorů – ostentativně vytrubovat, že další diskuse nemá cenu ještě než vůbec pořádně začala, to udělá jenom blb. (Notabene když ani nijak nepřispěje k původnímu dotazu, který stále není zcela uspokojivě vyřešen, proběhlo jen pár obecných informací.) A stejně nevěřím, že si to tu nepřečtete.

autor: Juraj (neregistrovaný) | vloženo 07. 07. 2018, 09:27:38 reagovat

Bohužiaľ vždy sa nájde niekto kto bude do všetkého rýpať! Je to tak aj v prípade vysoko inteligentného pána ( o jeho inteligencii svedčí aj meno ktoré si dal že „kecal“ ) ktorý má určite malého vtáka a sedí niekde v zasmradenej a špinavej malej izbe a píše negatíva na internet. Milá Claudie nič si z toho nerobte, je to obyčajný zaostalý a zakomplexovaný debilko. Ono sa mu to raz v živote vráti… P.S. Po vložení môjho príspevku sa sem už nevrátim a nebudem sledovať čo tu kto píše…

autor: Claudie | vloženo 05. 07. 2018, 13:37:27 reagovat

Opravdu máte zbytečné starosti. Sem může zabrousit i ten, kdo zbraně nezná a zároveň zákony dodržuje. Děkuji za odpověď

autor: Claudie | vloženo 05. 07. 2018, 13:34:39 reagovat

Děkuji za informaci.

autor: Claudie | vloženo 05. 07. 2018, 13:34:00 reagovat

Děkuji za informace. Nikdy jsem se zbraněmi nezabýval. Jen jsem chtěl vědět, co to mohlo být za zbraň a od kdy asi byla.

autor: kecal (neregistrovaný) | vloženo 03. 07. 2018, 21:26:29 reagovat

kdybys nekecal, to by ses určitě vyptával tady. Měl bys jasno a určeno ! Spíš se připrav až ti nad ránem zaťukají beranem na dveře !!

autor: Claudie | vloženo 30. 06. 2018, 01:06:36 reagovat

Nebojte, s policií jsem řešil. Vše z pohledu zákona o zbraních v pořádku.

autor: Joel (neregistrovaný) | vloženo 29. 06. 2018, 14:59:22 reagovat

Dovoím si trochu oponovat, „Továrna na zbraně F. Dušek, Opočno“ se nikdy výrobou tohoto typu zbraní nezabývala, ale měla je ve své obchodní nabídce. Jednalo se o levné revolvery, zpravidla belgické provenience v rážích zejm. 7 a 9mm (.320 a .380 ). Nabízela obdobé typy ještě ve svém prodejním katalogu z r.1938 pod názvy „Konstabular“ a „Buldog“ v ceně 100Kč, resp.90Kč. V té době bývalo zvykem, že prodejce si ve výrobním závodě nechal označit zbraň svým obchodním názvem. Tyto typy revolverů se, obecně vzato, vyráběly jak před rokem 1890, tak i dlooouho po něm, takže záleží na jejich značení-pokud vůbec nějaké mají. Jejich sběratelská hodnota je zpravidla nepatrná, neboť jich bylo zejm. evropskými zbrojovkami, vyrobeno obrovské množství.

autor: kavol (neregistrovaný) | vloženo 28. 06. 2018, 12:20:33 reagovat

S identifikací a cenou nepomůžu, nicméně dovolil bych si upozornit, že je-li vyrobena v Opočně, pak s největší pravděpodobností firmou Dušek (není to psáno na hlavni v místech, která už na fotce nejdou přečíst?) Tato se výrobou zbraní zabývala až od roku 1904, tedy z hlediska zákona č. 119/2002 Sb. by nemohlo jít o zbraň historickou. Zároveň od pohledu to vypadá funkčně, čili zbraň kategorie B. Takže jestli jste nález neřešili s policií a chlubíte se tím na Internetu, tak máte asi problém …

Reagovat na téma "Revolver - nález na půdě"
Vaše jméno:
Text:
Přiložit obrázky:
(nepovinné)

Jaký den následuje po pátku?
(ochrana proti spamu)