Hunting-shop.cz

Hunting-shop BAZAR

Hunting-shop FOTOGALERIE

AFARS - Ready made clothing for hunting

Strelci.com

Gunlex.cz

Awald.sk

Irský teriér

Přihlásit se
Vaše jméno/přezdívka:
Vaše heslo:

> registrace
> zapomenuté heslo

Dotaz na zbraně

autor: Marek Pospíšil | vloženo 11. 08. 2017, 23:30:07 | reakce: 5 | počet zobrazení: 423

Dobrý den, dokázal by mi někdo říct, o jaké zbraně se jedná, já mám dojem, že to jsou nějaké repliky.. Mohl by někdo poradit ? Děkuji. Jde o dva různé revolvery. Můj email: TTM-2010@seznam.cz

Dotaz na zbraně Dotaz na zbraně Dotaz na zbraně Dotaz na zbraně Dotaz na zbraně
Reakce (řazené od nejnovějších):
autor: sběratel (neregistrovaný) | vloženo 17. 11. 2017, 00:20:48 reagovat

No milý Kapitáne, na to, že tu chlubíš, že sbíráš 30 let patrony, jsi toho opravdu ještě moc neviděl… možná bys měl zkusit databázi na www.municion.org a neřídit se tou naší, neúplnou. Tyto náboje existují, ale jsou samozřejmě raritní jako prase. Příkladem pár odkazů na některé 5, 10, 11 a 13 mm.

Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5
autor: Kapitán (neregistrovaný) | vloženo 16. 11. 2017, 14:28:25 reagovat

No sbírám náboje přes 30 let, ale náboje s kolíčkovým zápalem ráže 6, 8, 10, 11mm jsem ještě neviděl a to jezdím na burzy i do zahraničí. Kolega „sběratel“ by se měl podívat na stránky naboje.org

autor: sběratel (neregistrovaný) | vloženo 29. 09. 2017, 17:00:04 reagovat

Ano, díky za všímavost, má chyba, špatně jsem se díval, samozřejmě hranaté dírky na konci válce (právě určené na onen „kolíček“) a tvar kohoutu s vodorovnou pacičkou ukazuje na lefošáka ;-))) má chyba, fotky jsem si nezvětšil. Lefošáky na aukru v lepším stavu koupíte za 1 až 2 tisíce. Bývají ráží 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12 mm. Tohle jsou šroty s totálně odrovnaným povrchem (možná i leptáno) důlkovou korozí.

autor: (neregistrovaný) | vloženo 27. 09. 2017, 22:17:11 reagovat

Pan kolega „sběratel“ je tvrzením o rážích v případě toho v horším stavu (foto 2 a 3) zcela mimo. Lefaucheux, takže metrika. Rozhodně nemusíte koukat do komory zezadu ani zepředu abyste Lefoš poznal. Ten druhý může být ráže skoro každé co vás napadne a krom toho ještě i takové co vás asi nenapadne. Výrobců hodně, před Velkou válkou každý lepší zámečník. Kolikrát i horší. Tak hrozný jako ten co se vyřádil na těchto dvou chudinkách asi žádný. U toho Lefoše zkuste změřit průměr komory, u fotek chybí měřítko. Potom koukněte na https://naboje.org/ – kolíčkový zápal ať se něco dozvíte.

autor: sběratel (neregistrovaný) | vloženo 12. 08. 2017, 17:44:37 reagovat

Jde o buldočky asi v ráži 32 nebo 38 na čtvrté fotce jde na válci jdou zřetelně vidět vyražené značky, takže je to originál, avšak povrchový stav horší. U druhého revolveru podobně válec ze zadu není nafocen, takže těžko říci. Někde na rámu z boku nebo na pažbičce zespoda by snad mělo být schované i výrobní číslo.

Reagovat na téma "Dotaz na zbraně"
Vaše jméno:
Text:
Přiložit obrázky:
(nepovinné)

Jaký den následuje po pátku?
(ochrana proti spamu)